Tani leasing to znaczy jaki?

Tani leasing to znaczy jaki?

Szukając rozwiązań związanych z finansowaniem zakupu auta do firmy najlepiej zacząć od przejrzenia ofert firm leasingowych i banków oferujących leasingi dla przedsiębiorców. Taka forma finansowania inwestycji we flotę samochodową ma ten plus, że dostępna jest dla firm od pierwszego dnia ich działalności. To naprawdę duże ułatwienie dla przedsiębiorców.

Ile kosztują tanie leasingi?

tani leasing samochodów katowiceZ całą pewnością większość ofert finansowania samochodów leasingiem należy do tych, które można określić mianem tanich. Bo z natury rzeczy takie finansowanie jest o wiele korzystniejsze w kosztach od kredytów firmowych. A na dodatek całą kwotę raty leasingu można sobie wrzucić w koszty prowadzenia firmy. Dzięki takiej opcji sfinansowania zakupu samochodu do firmy zyskuje się podwójnie. Raz na bardzo tanich odsetkach, a dwa – na korzyściach podatkowych związanych z odliczeniami wartości faktur od kwoty przychodu. Tylko jak znaleźć naprawdę tani leasing samochodów Katowice to miasto, od którego warto zacząć szukanie najniższych cenowo ofert finansowania. A ile powinien kosztować naprawdę tani leasing auta? Jego koszty nie powinny przekraczać trzech procent w skali roku. A to i tak jest kilkukrotnie mniej niż oprocentowanie kredytu firmowego lub samochodowego. Wobec tego można spokojnie zdecydować się na skorzystanie z leasingu, jeśli znajdzie się właśnie tanią ofertę. Można ją znaleźć zarówno w firmach działających w branży finansowej jak i w bankach.

Znalezienie niedrogiego leasingu jest bardzo proste, bo wystarczy jedynie skorzystać z porównywarek internetowych. Można również poprosić o oferty kilku firm lub banków, ale muszą być przygotowane dla tych samych parametrów i wartości samochodu. W ten sposób można dokonać prostego porównania po całkowitych kosztach finansowania.