wydech samochodowy

Diagnozowanie i czyszczenie DPF

Każdy właściciel auta wyposażonego w silnik wysokoprężny z pewnością natrafił na informację dotyczącą „przepalania” auta. Proces ten to nic innego jak samodzielne oczyszczenie się filtra spalin podczas dłuższej trasy — jak wiadomo, właśnie na takie zostały stworzone diesle. Wiele pojazdów poruszających się po gdańskich ulicach nie jest w stanie przeprowadzić takiego eksperymentu. Jak sobie z tym poradzić?

Jak czyścić DPF?

wydech samochodowyWiadomo, że wierzenie w takie informacje może doprowadzić do nieprzyjemnych skutków. Pierwszy z nich to niesamowicie osmolona końcówka wydechu, która w powolny sposób będzie pokrywać się coraz grubszą warstwą brudu. Czasami nie wszystko jest się w stanie wykonać samodzielnie i wymagane jest czyszczenie DPF Gdańsk jest miastem znanym w całym kraju z doskonałych serwisów samochodowych zajmujących się różnymi usługami — jedną z nich jest chemiczne czyszczenie filtrów. Jak wiadomo, niesprawne rozwiązanie tego typu jest wielką bolączką dla osób posiadających auto z silnikiem wysokoprężnym. Wiele właścicieli za sprawą niedoboru specjalistów znających się na rzeczy decyduje się na kompletne usunięcie tego filtru. Niestety taki zabieg może w przyszłości poskutkować negatywnym wynikiem na stacji kontroli pojazdów. Aby tego uniknąć, zdecydowanie lepszym wyborem okazuje się przeprowadzenie wstępnej diagnozy przez profesjonalistów oraz przeprowadzenie dokładnego czyszczenia wnętrza DPFu.

Oczywiście, możliwe jest przeprowadzenie samodzielnego szorowanie części wchodzących w skład tego komponentu, jednak bez właściwych narzędzi i środków efekt nie będzie zadowalający. Dla osób posiadających mniej wolnego czasu oraz będących w ciągłym pośpiechu z pewnością interesującym wyborem okaże się skorzystanie z usług lokalnych warsztatów samochodowych. Zaleca się jednak zwracać uwagę na efekty pracy danego zakładu.