Nieduży lokalizator do samochodu

Na pierwszych wyjazdach zwykle trzymaliśmy rzeczy osobiste w namiotach, choć od czasu zakupu samochodu drużynowego, woleliśmy pozostawiać je właśnie tam, nie zagracając dodatkowo przestrzeni namiotu. Choć było to wygodne, czasem jednak mogło sprawiać problemy, szczególnie gdy pozostawialiśmy w samochodzie takie rzeczy jak dokumenty, czy karty bankomatowe.

Lokalizator do samochodu o dużej mocy

lokalizator gps do samochoduMimo iż samochód drużynowy był wyposażony w alarm, woleliśmy jednak dodatkowo zabezpieczyć się na wypadek jakiegoś zdarzenia, bo utrata samochodu mogła oznaczać naprawdę duże problemy z powrotem do domu z wyjazdu. Kolega z drużyny, pracujący na co dzień jako kierownik ochrony, zaproponował lokalizator gps do samochodu, jako potencjalne zabezpieczenie, i był to zdecydowanie dobry pomysł. Taki lokalizator mógł być zamontowany niemal w dowolnym miejscu i podłączony do zasilania samochodu, jednocześnie będąc bardzo trudnym urządzeniem do znalezienia. Mógł on być obsługiwany zarówno przez komputer, posiadający połączenie z internetem, ale również z poziomu zwykłego telefonu z wgraną aplikacją lokalizującą. Lokalizator działał w zasadzie wszędzie, gdzie mogła działać nawigacja samochodowa, aczkolwiek w miejscach gdzie zasięg sieci satelitarnej był słaby, mógł on wysyłać sygnał na ponad dwa kilometry, zazwyczaj w miejsce gdzie sięgały nadajniki naziemne.

Lokalizator taki, będąc bardzo dobrym sposobem na zabezpieczenie samochodu, przydawał się również jako pomoc dla drużynowych kierowców, bo dzięki aplikacjom sterującym, mogliśmy na bieżąco kierować kolegów, choćby na miejsce zbiórki imprezy, czy też po terenie miasta. Nie był to drogi sprzęt, szczególnie że nasz egzemplarz nie należał do zbyt zaawansowanych, aczkolwiek sprawdzał się świetnie.